Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kardynał Dziwisz w Międzyrzecu. Witały go tysiące mieszkańców

Utworzony przez mieszkaniec, 24 sierpnia 2010 r. o 14:35
TERAZ CZAS NA WIZYTĘ I KONCERT DODY W MIĘDZYRZECU! czy burmistrz Grzyb z małżonką i przewodniczący Rady Miasta Puszkarski będą w podobnie okazały sposób witać 4 września na tym samym stadionie Dodę? a może to zostanie zepchnięte na umęczone barki dyrektora MOK-u Szczerbickiego, czy burmistrz grzyb odważy się przywitać blond Gwiazdę? co powie w niedzielnym kazaniu ksiądz dziekan Brzozowski, który dziś tak serdecznie witał kardynała? zachęci do udziału w koncercie Dody, czy raczej nie powie nic ze względu na lokalną polityczną poprawność i zażyłość z burmistrzem Grzybem... poczytajcie jak to się robi kampanię wyborczą w M-c... jak rządzą duszami ludzie z PSL-u: http://tygodnikpodlaski.pl/?id=wiecej//524
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie polonista napisał:
Używanie form grzecznościowych w necie niby drobiazg, ale jakże ważny czasami. Czyż nie??? To nie jest niestety kwestia tego czy mamy inne zdanie na dany temat. Przecież można różnić się pięknie...A propos-przed i nie stawiamy przecinka
Przed pierwszym "i" nie stawiamy, przed drugim i kolejnymi owszem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowna "kropko", Dziękuję ,że zwróciłaś mi uwagę. Przyznaję się do błędu. Ja również chcę żebyś zapamiętała złotą zasadę pisowni skrótowców : "Skróty jednowyrazowe oraz wielowyrazowe takie jak cdn. (ciąg dalszy nastąpi), pt. (pod tytułem) i np. (na przykład) zapisujemy z jedną kropką na końcu. Piszemy również pieniądze. Cytuję : A jeśli uważasz ,że można wydać swoje pieniadze na wyższe cele n.p.wyprawki dla ubogich dzieci,to proszę,nic nie stoi na przeszkodzie ,zrób to,a będziesz wielkim dobrodziejem i pochwalą cię za to i wtedy Ty będziesz miał większą ucztę duchową. I uwierz mi nie sztuką jest obdarowywać kogoś w taki sposób, żeby o tobie mówili (czytaj pisali np. w lokalnych brukowcach) - i robić to tylko w tym celu. Idea pomocy potrzebującym jest trochę inna. Nie sztuką jest zrobić show dla poklasku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać PSL szuka wyborców bo cienko przedzie. Zieloni poleca w wyborach. Najlepiej zaprosić autorytet i babki będą do urn leciały. Honorowy obywatel mojego miasta z całym szacunkiem ale za co? Mieszkam 38 lat w Międzyrzecu i nikt mi nie daje honorowego obywatela. A tu PiS się dorzuca podając link na Tygodnik Podlaski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Powiedz to inaczej, wprost: nie darzę szacunkiem mających odmienne zdanie, i nie używam wobec nich form grzecznościowych.
Jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem to powinieneś zauważyć, że popełniłeś błąd. Niestety, ale Ty nie potrafisz przyznać się do własnego błędu .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='kropka' date='24 sierpień 2010 - 15:17 ' timestamp='1282655827' post='335801'] Malkontentom nikt nie dogodzi.A koszty były bardzo niskie.Przelot smigłowca był sponsorowany,reszta to też niewielka suma.Tak trudno spojrzeć na to z innej strony.A promocja naszego miasta to ile by kosztowała?prosze zastanów się mieszkańcu.Czy dla Ciebie to nie ma znaczenia?dla wielu rodowitych międzyrzecczan -katolików to była uczta duchowa ,którą będą pamiętać do swej śmierci,dla malkontenta-ateisty to tylko koszty . [/quote Tu nie o malkontenctwo idzie a zwykły rachunek matematyczny ! bo jeśli nawet był sponsor tej eskapady to za to zapłacił fizycznie pieniędzmi które na wskutek nie uzasadnionego wydatku (kościół sam powinien zadbać o takie wizyty )nie trafiły tam gdzie powinny bo jeśli to była firma to odpisała sobie to szaleństwo z podatków których w skarbie państwa brak czyli ta kasa nie trafiła na potrzeby biednych i potrzebujących czy fiskusa a na wycieczkę !bo ciekawostką jest i to że sponsor się nie ujawnia ciekawe dlaczego ?. No i należało by po prostu przeliczyć co jest ważniejsze duchowe spełnienie czy nakarmienie dzieci mdlejących z głodu na lekcjach ? Więc sponsor mógł odliczyć te pieniądze zamiast wykorzystać je w bardziej szczytnym celu ale wolał za sponsorować sukienkowego niby wolno mu ale że w przyrodzie nic nie ginie to pewnikiem purpurat potrafi się odwdzięczyć za taki lot i to sowicie !. Tyle że dlaczego naszym społecznym kosztem bo jeśli sponsor wyjmie kasę z własnych dochodów czyli swoje prywatne pieniądze to jego sprawa na co wydaje wolno mu ale jeśli odpisuje przed opodatkowaniem to to już w porządku nie jest !Po za tym o jakiej tu mówimy promocji chyba że gminnej a i ta jest niedostrzegalna. Czyli sumując fajnie i dobrze że przyjechał i mnie jako wierzącemu w Boga to nie przeszkadza tylko więcej skromności mniej pychy , bałwochwalstwa w mamonie i przepychu bo to i nie tylko to nie godzi się purpuratowi ale i wszystkim księżom !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwisz odpowiada za profanacje Wawelu! I tyle w temacie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aska napisał:
Dziwisz odpowiada za profanacje Wawelu! I tyle w temacie!
Masz słuszną rację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdecydowanie przybycie kard Dziwisza do Międzyrzeca to tylko akcja kampanijna. Nie widzę żadnych przesłanek do tego aby nadać mu tytuł honorowego obywatela miasta. Burmistrz Grzyb zapewne zaprosił go tylko dlatego aby mieć jakieś wsparcie w kampanii. Na pewno pomyślał sobie, że jeżeli go zaprosi i nada mu tytuł obywatela miasta to zlecą się wszystkie babki dewotki z powiatu i okolic do miasta, aby go przywitać, a w wyborach zagłosują na Grzyba za ten wielki "kosztowny dar". Poza tym ta promenada jest robiona pod kolejny dyskont samoobsługowy dużej sieci sklepów, który mają otworzyć wkrótce w byłej szwalni i wykurzyć drobniejszych przedsiębiorców. Rodowitych. Mam nadzieję, że burmistrza dopadnie jeszcze sprawiedliwość! DLA KAMPANI CZY TEZ NIE , PRZYBYCIE TAK WSANIAŁEGO GOŚCIA TO JEST OGROMNE WYDARZENIE DLA MIĘDZYRZECA , A JEŻELI CHODZI O WYBORY TO MAM NADZIEJE , ŻE P. ARTUR GRZY JE WYGRA , PROMENADA PIERWSZA-KLASA DOJŚCIE DO MARKETU TEŻ IDEALNE ,A W MAYCH SKLEPACH NIE DOŚĆ , ŻE DROGO TO I CZĘSTO PRODUKTY PO TERMINIE - WYKUCHYĆ JE !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakub napisał:
Szanowna "Kropko", czy nie uważasz ,że większą "duchową ucztą" był by zakup przez "sponsora przelotu" np. wyprawek szkolnych, czy obiadów w szkole dla najbiedniejszych dzieci. Czy to nie była by uczta duchowa ? Nie mam nic co do samego faktu przybycia Kardynała, ale sposób, koszty i cel nie jest adekwatny. A pomysł obywatelstwa śmieszny. Kampania, Kampania i jeszcze raz kampania.
Już nie przesadzajmy z tą biedą. Jakby tak się wziął rodzic do roboty to jego dziecko nie musiałoby być biednym. A poza tym to wyprawki są i tak refundowane dla najbiedniejszych, nawet dla tych pseudo biednych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DLA KAMPANI CZY TEZ NIE , PRZYBYCIE TAK WSANIAŁEGO GOŚCIA TO JEST OGROMNE WYDARZENIE DLA MIĘDZYRZECA , A JEŻELI CHODZI O WYBORY TO MAM NADZIEJE , ŻE P. ARTUR GRZY JE WYGRA , PROMENADA PIERWSZA-KLASA DOJŚCIE DO MARKETU TEŻ IDEALNE ,A W MAYCH SKLEPACH NIE DOŚĆ , ŻE DROGO TO I CZĘSTO PRODUKTY PO TERMINIE - WYKUCHYĆ JE !!!!! [/quote] Bardzo, szczególnie dla mocherów bo dla ludzi młodszego pokolenia na pewno nic szczególnego nie wnosi, a w szczególności nie poprawia ich sytuacji na rynku pracy bo nie tworzą się przez to sensowne miejsca pracy i wszyscy opuszczają to miasteczko. Ciekawe czy jesteś z Międzyrzeca skoro piszesz żeby wykurzyć lokalnych przedsiębiorców. Widać jaki/a patriota/ka z ciebie. Pewnie jesteś jednym z nierobów zajmujących mieszkania socjalne w M-cu i nie zbyt prędko ci do pracy-wolisz marnować publiczne pieniądze, które na ciebie właśnie idą. Do tego płacisz marne grosze za te mieszkanie kiedy inni prawdziwie i solidnie pracują, nie żerując na nikim. Powodzenia i głosuj na swojego kandydata. STOP BURMISTRZOWI!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
.... No i należało by po prostu przeliczyć co jest ważniejsze duchowe spełnienie czy nakarmienie dzieci mdlejących z głodu na lekcjach ? ......... Dzieci mdleją z głodu na lekcjach!!!! Dobre!!! Mdleją raczej z przejedzenia czipsami i inną niezdrową żywnością. Widzę prawie codziennie te "biedne" dzieci, które kupują ciągle lody i czipsy a miasto ( czyli my) fundujemy im wyprawki, węgiel itp. A Wy czepiacie się Dziwisza. On się nie wpraszał do Naszego miasta. Uczynił wielki zaszczyt, że przyjechał. To historyczna chwila, która może się już nie powtórzyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec napisał:
Teraz oczekuję sprawozdania ile kosztowała nas wizyta tego gościa. - przelot helikopterem w dwie strony, - opłata za poświęcenie (Życiński bierze 50 tys za wizytę) - pewnie jeszcze dobrowolna opłata na kościół
Wiosną burmistrz Grzyb z małżonką i dyrektor szpitala Stolarczyk (obecnie PSL, dawniej PZPR) z małżonką, brali udział w pielgrzymce po ziemi świętej organizowanej przez kardynała Dziwisza, koszt tej pielgrzymki wynosił od osoby kilka tysięcy złotych... Przypuszczam że w rewanżu rewizyta jest nieodpłatna, a główne ciężary finansowe tej kardynalskiej wizyty ponoszą parafianie od księdza dziekana Brzozowskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście nie może obyć się krytyki. Myślicie tylko o pieniądzach i o tym jak oczerniać innych. Dla mnie to była prawdziwa uczta duchowa. Piękne powitanie, śpiewy, słowa, modlitwa. Przez takich jak Wy.... wszystkiego się odechciewa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obserwator napisał:
A Wy czepiacie się Dziwisza. On się nie wpraszał do Naszego miasta. Uczynił wielki zaszczyt, że przyjechał. To historyczna chwila, która może się już nie powtórzyć.
Przy wszystkich tego typu imprezach dyrektor mok-u pan Szczerbicki lata z taką wielką kamerą i robi za kamerzystę i reportażystę, czyli nazwijmy to że filmuje i utrwale te wszystkie wiekopomne chwile... Już wielokrotnie widziałem go w tej roli więc pytam : GDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ TE DZIEŁA REPORTERSKIE pana dyrektora Szczerbickiego? Czy one gdzieś są? Czy ta kamera jest prawdziwa, czy to czasem nie tania atrapa z allegro? A jak ta kamera jest prawdziwa to jest włączona na "rec", czy wyłączona? Pokaż pan, panie Szczerbicki te swoje dzieła mulimedialne, masz pan przecież u siebie we firmie mokowskiej pracownię multimedialną utworzona za pieniądze podatników, coś tam się robi, coś się tam tworzy, czy tylko jest? Pytam, bo przeciez w godzinach pracy pan filmujesz więc wychodzi że mieszkańcy powinni to "owoce pana pracy filmowej" za darmo obejrzeć? Tak, czy nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie są zdjęcia Dziwisza z dzisiejszych uroczystości więc jak chcecie się chwalić że Kardynał był w Mc to wstawcie bierzące zdjęcia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Madi napisał:
Oczywiście nie może obyć się krytyki. Myślicie tylko o pieniądzach i o tym jak oczerniać innych. Dla mnie to była prawdziwa uczta duchowa. Piękne powitanie, śpiewy, słowa, modlitwa. Przez takich jak Wy.... wszystkiego się odechciewa.
Jakbyś zobaczył rachunek to dopiero odechciałoby Ci się śpiewów, z zacząłbyś się modlić żeby zarobić tyle przez 10 lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Madi napisał:
Oczywiście nie może obyć się krytyki. Myślicie tylko o pieniądzach i o tym jak oczerniać innych. Dla mnie to była prawdziwa uczta duchowa. Piękne powitanie, śpiewy, słowa, modlitwa. Przez takich jak Wy.... wszystkiego się odechciewa.
raczej ja bym dodała przez takich jak Pani wszystkiego się odechciewa i człowiek aż wątpi w ludzką egzystencję.. czemu nikt na świecie nie daje sie we znaki jak My(raczej Wy zagorzali chrześcijanie praktykujący i ślepo wierzący i mający za BOGA każdą osobę duchowną,opamiętajcie Wy się ludzie! z roku na rok w głowach Wam się co raz bardziej...... wstydzę się,że jestem mieszkanką MIEDZYRZECA!!! miastem deb***i z -------------------- takim tokiem myslenia, miastem pelnych plotkar,pelnym niedomowien ,tanich sensacji etc. etc.!!!!!!!! jestem rozgoryczona!!!!!!!! =/ i tak... tez jestem ciekawa ile to kasy w taka dzisiejsza imprezunie poszlo? Urzad wszystko zasponsorowal? wladze miedzyrzeca? a moze jakis ksiadz z tych naszych genialnych parfii z tacy troche sypnal na ogarniecie takiego przedsiewziecia????? pytanie retoryczne oczywiscie. pozdrawiam wszystkich mądrych i rozsądnych ludzi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jakbyś zobaczył rachunek to dopiero odechciałoby Ci się śpiewów, z zacząłbyś się modlić żeby zarobić tyle przez 10 lat.
A powiem Ci,że mimo tego by mi się nie odechciało. Bo widać, że jesteś słabo zorientowany. Wbrew pozorom to nie był tak duży koszt. Najlepiej, żeby do Międzyrzeca nikt nie przyjeżdżał i żeby nic nie remontowano, bo szkoda pieniędzy tak? Z takim podejściem to sobie można... A dzieci w szkołach mają co jeść nie martwcie się. Ludzie nie głodują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziękują za piękny dzień. Wspaniałe powitanie i Mszę. To była świetna decyzja, oby takich więcej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...